Najlepszy rower elektryczny Ranking 2024

Na rynku dostępnych jest ogromna liczba wysokiej klasy elektrycznych jednośladów. Z tego powodu zdecydowaliśmy się stworzyć ranking rowerów elektrycznych. Dzięki temu poznasz najlepsze produkty, a także dowiesz się, na co warto zwrócić szczególną uwagę. Poznasz także atrakcyjne ceny rowerów elektrycznych. Zapoznaj się z rankingiem jednośladów!

Rower z napędem elektrycznym – jak działa?

Mocny rower elektryczny ma silnik o dużej mocy. Jednośladowe pojazdy są zbliżone swoją budową do zwykłych rowerów. Silnik elektryczny do roweru pozwala jednak wspomagać pracę ludzkich mięśni. Producenci rowerów elektrycznych sprawiają, że ich produkty wyróżniają się następującymi podzespołami:

  • silnik elektryczny do roweru,
  • sterownik (czyli kontroler),
  • akumulator (bateria).

Silnik elektryczny do roweru uruchamia się automatycznie w momencie, gdy użytkownik pojazdu naciska pedały, aby rozpocząć jazdę. Tym sposobem wspomaga on tradycyjny napęd. Dzięki inteligentnemu elektronicznemu mechanizmowi kontrolera najlepsze rowery elektryczne doskonale sterują mocą. Dodają jej zatem tyle, ile w danej chwili potrzebuje rowerzysta. Dla przykładu użytkownik pojazdu z napędem elektrycznym do roweru otrzymuje więcej mocy w sytuacji, gdy intensywnie pedałuje. Z kolei mniej w trakcie lekkiego pedałowania bądź też zjazdów z górki. W sytuacji, gdy użytkownik roweru zdecyduje się przestać pedałować bądź też nacisnąć hamulec, napęd elektryczny do roweru przestanie dostarczać moc. Rowerzysta może również wprowadzić do sterownika specjalny program, który wyłącza silnik elektryczny do roweru po osiągnięciu określonej prędkości. Ranking rowerów elektrycznych obejmuje naprawdę wygodne w użytkowaniu pojazdy.

Rower elektryczny ranking czerwiec 2024

 

Rower elektryczny damski

Zarówno rower elektryczny damski, jak i rower elektryczny męski to produkty tego samego typu. Są również z podobnej półki cenowej. Producenci rowerów elektrycznych projektują je w taki sposób, że różnice konstrukcyjne są praktycznie niewidoczne. Dotyczy to zwłaszcza miejskich rowerów elektrycznych. Różnice zaczynają być widoczne w rowerach crossowych, a także trekkingowych. Z tego powodu rower elektryczny trekkingowy męski jest bardziej „męski” niż jego odpowiednik przeznaczony dla kobiet. W największym stopniu różnią się ramy. Modele, które zostały określone jako „kobiece”, mają niżej umieszczoną górną rurę ramy. Sprawia to, że wsiadanie i zsiadanie z roweru jest nieco wygodniejsze.

Producenci rowerów elektrycznych, którzy wypuszczają na rynek damskie ramy, uzasadniają to różnicami w budowie anatomicznej. Kobiety są bowiem statystycznie lżejsze i niższe od mężczyzn. To jednak tylko statystyka, a najlepszy rower elektryczny to taki, który został dobrany indywidualnie. Nasz ranking rowerów elektrycznych uwzględnia zarówno modele przeznaczone dla kobiet, jak i przeznaczone dla mężczyzn.

Ranking damskich rowerów elektrycznych czerwiec 2024

Rower elektryczny dla seniora

Każdy dobry sklep z rowerami elektrycznymi oferuje także pojazdy, które nadają się dla seniorów. Udogodnieniem w tego typu rowerach elektrycznych jest możliwość szybkiego i łatwego wyłączenia silnika. Pozwala to w prosty sposób zmienić rower z wersji elektrycznej na tradycyjną. Dobre rowery elektryczne przeznaczone dla seniorów nierzadko mają funkcje prostej zmiany w rower tradycyjny.

Lekki rower elektryczny przeznaczony dla seniora pozwala także utrzymać zdrowie w dobrym stanie. Aktywność fizyczna zapobiega bowiem różnego rodzaju dolegliwościom i chorobom. Warto wspomnieć tutaj na przykład o nadciśnieniu, cukrzycy, czy też chorobach układu krążenia.

Rower elektryczny męski

Jak wspomnieliśmy rowery przeznaczone dla Panów (na przykład rower elektryczny trekkingowy męski) to pojazdy, które niewiele się różnią od tych przeznaczonych dla kobiet. Najbardziej zauważalną różnicą może być rama pojazdu. Zwykle ta przeznaczona dla mężczyzn znajduje się wyżej. Producenci biorą bowiem pod uwagę statystyczne wymiary zarówno Pań, jak i Panów. Kwestie takie jak na przykład zasięg roweru elektrycznego, czy też to, jak wyglądają koła elektryczne do rowerów, są całkowicie niezależne od płci. Niczym nie różnią się również rodzaje jednośladów, jakie można kupić dla Pań i Panów. W związku z tym nie ma żadnego problemu, aby kobieta mogła zakupić dla siebie na przykład rower chopper elektryczny. Sprawdź produkty, które uwzględnił nasz ranking rowerów elektrycznych.

Rower elektryczny składany

Lekki rower elektryczny składany to doskonałe rozwiązanie na przykład dla osób, które dojeżdżają do pracy bądź też zabierają rower na wycieczki i nie dysponują przestrzenią do przechowywania pojazdu. Tego typu jednoślad można bowiem bez problemu transportować na przykład samochodem. Nie ma przy tym konieczności posiadania specjalnego bagażnika. Przy przewozie lekkich rowerów elektrycznych składanych bezproblemowe jest także podróżowanie pociągiem, a nawet samolotem. Lekki składany rower elektryczny można bowiem bardzo łatwo złożyć w taki sposób, że nie zajmuje on dużo miejsca.

W tego typu pojazdach najbardziej popularnym rozwiązaniem jest umieszczanie silnika elektrycznego do roweru w tylnej piaście. Taki wybór producentów rowerów elektrycznych sprawia, że jazda jest najbardziej wydajna. Silnik z przodu bądź też silnik centralny spotykane są w lekkich rowerach elektrycznych składanych znacznie rzadziej. Nasz ranking rowerów elektrycznych obejmuje zarówno jeden, jak i drugi typ pojazdów.

Baterie do roweru elektrycznego składanego to bardzo często baterie litowo-jonowe. Przy takim rozwiązaniu rower może ważyć nawet poniżej dwudziestu kilogramów. Dzięki temu jest to naprawdę lekki rower elektryczny. Małe rowery elektryczne, czyli rowery składane to również pojazdy, które są znacznie bardziej zwrotne niż rowery elektryczne innego typu. Polskie rowery elektryczne, a także pojazdy czeskiej produkcji to bardzo częste wydanie opisywanych jednośladów.

Rower ze wspomaganiem elektrycznym – zasięg

Nasz ranking rowerów elektrycznych ujął produkty, które trzeba użytkować rozważnie. Dla przykładu na zasięg roweru elektrycznego realny wpływ ma kwestia tego, w jakim stopniu użytkownik samodzielnie napędza pojazd. Dodatkowo ważne jest, aby nie korzystać przez cały czas z najwyższego poziomu wspomagania. W takim przypadku zasięg roweru elektrycznego staje się bowiem mocno ograniczony. Użytkownicy będą rzadziej korzystać z ładowarki do rowerów elektrycznych w sytuacji, gdy korzystają mądrze z trybów wspomagania. Najlepszą sytuacją jest, gdy tryb Eco jest traktowany jako główny tryb do poruszania się, a mocne wspomagania wykorzystywane są wyłącznie przy podjazdach i dużych wzniesieniach.

Producenci rowerów elektrycznych zawsze podają ich zasięg. Zasięg roweru elektrycznego podawany jest w kilometrach. Nasz ranking rowerów elektrycznych obejmuje swoim zakresem wyłącznie te pojazdy, które charakteryzują się imponującym zasięgiem.

Trójkołowy rower elektryczny

Rowery trójkołowe z napędem elektrycznym to doskonałe rozwiązanie zarówno dla dorosłych, jak i seniorów i dzieci. Tego typu pojazdy pozwalają wzmocnić mięśnie i wpływają także na poprawę kondycji. Takie produkty stosowane są głównie w celach rehabilitacyjnych. Nie ma w tym przypadku żadnego problemu z utrzymaniem równowagi. Rowery trójkołowe z napędem elektrycznym to również doskonałe rozwiązanie w sytuacji, gdy użytkownik zmaga się z ograniczeniami ruchowymi bądź też na przykład ma zanik mięśni, niedowład lub stwardnienie rozsiane. Poruszanie się, a także zatrzymywanie jest bowiem o wiele łatwiejsze właśnie w trójkołowcach.

Rower elektryczny dla dziecka

Rowery trójkołowe z napędem elektrycznym to tylko jeden z wariantów pojazdów przeznaczonych dla dzieci. Wbrew pozorom rowery elektryczne dla dzieci to niekoniecznie tanie rowery elektryczne. Oczywiście tworząc ranking rowerów elektrycznych, wzięliśmy pod uwagę także cenę, jednak w dużej mierze kierowaliśmy się ich parametrami i wygodą dla młodych użytkowników. Mały rower elektryczny przeznaczony dla dziecka na pewno nie jest jedynie modą.

Trzeba pamiętać o tym, że wycieczki z najmłodszymi, które są już za duże na podróżowanie w foteliku bądź też przyczepce, trzeba dobrze przemyśleć. Producenci rowerów elektrycznych przeznaczonych dla dzieci zapewniają technologię, która umożliwia pokonywanie w stałym, powolnym tempie kolejnych kilometrów. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby nieco przyspieszyć. Pod względem technicznym rower elektryczny dla dziecka niewiele różni się od jednośladu przeznaczonego dla dorosłych. Bez względu na to, czy mowa jest o rowerze elektrycznym dla dziewczynki, czy też takim, który jest przeznaczony dla chłopca.

Rower elektryczny miejski

Nasz ranking rowerów elektrycznych objął również pojazdy przeznaczone do poruszania się po mieście. Bardzo wiele osób decyduje się w ostatnich latach na takie rozwiązanie nie tylko z powodów zdrowotnych, ale również ekologicznych. Rowery miejskie pozwalają także zaoszczędzić czas i nie stać w korkach. Producenci rowerów elektrycznych miejskich umieszczają napęd w różnych miejscach. W związku z tym wyróżnić można rowery elektryczne miejskie, które mają napęd:

  • na przednie koło,
  • na tylne koło,
  • napęd centralny (w korbie roweru).

Rower elektryczny Giant

Rowery elektryczne marki Giant to zarówno rowery miejskie, trekkingowe, rowery MBT elektryczne (górskie), jak i gravel. Nasz ranking rowerów elektrycznych obejmuje różne typy pojazdów. Zastanów się, który jest Ci najbardziej potrzebny.

Rower elektryczny Romett

Rowery elektryczne Romett to pojazdy od producenta z Dębicy. Dostępne są zarówno rowery MTB elektryczne, jak i pojazdy crossowe, trekkingowe i miejskie. Kolekcja tej firmy oparta jest o systemy wspomagania pochodzące od Shimano, a także Bafang.

Rower elektryczny Scott

Producenci rowerów elektrycznych tacy jak na przykład Scott to marka, której nie trzeba przedstawiać. Jedna z najbardziej uznanych firm wypuszcza rowery różnego typu, ale ich specjalnością są rowery MTB elektryczne.

Rower elektryczny Bosch

Rowery elektryczne z systemem Bosch zdobyły ogromną popularność w ponad 80 markach rowerowych. Rower elektryczny Bosch to pojazd, który ma zamontowany napęd w centralnej części. Ranking rowerów elektrycznych uwzględnił pojazdy również tej marki.

Rowery elektryczne Cross

Crossowy rower nigdy Cię nie zawiedzie. Bez względu na to, czy zamierzasz poruszać się po mieście, czy też po szlaku. Warto zwrócić uwagę na przykład na modele marki Kross.

Rowery elektryczne Falcon

Rowery elektryczne Falcon wyróżniają się między innymi designem. Są naprawdę efektowne i zaawansowane technologicznie.

Rower elektryczny Sparta

Holenderscy producenci rowerów elektrycznych mają renomę na całym świecie. Przykładem jest właśnie firma Sparta. Wypuszcza ona na rynek zarówno rowery miejskie, jak i klasyczne, elektryczne, czy tandemy.

Rower elektryczny Endura

Rowery elektryczne Endura to pojazdy marki, która specjalizuje się także w produkcji sprzętu i odzieży dla rowerzystów. Niewątpliwie zyskała uznanie na całym świecie.

Rower elektryczny Raptor

Producent rowerów elektrycznych Raptor często umieszcza napęd na tylnym kole. Pojazdy wyróżniają się doskonałą wydajnością. Przekonaj się sam i sprawdź ranking rowerów elektrycznych.

Rower górski elektryczny

Rowery górskie elektryczne czynią kolarstwo górskie wyjątkowym. Są niezastąpione na bardzo długich trasach. Doskonale sprawdzają się na nierównej nawierzchni.

Rower elektryczny MTB

Rower elektryczny MTB (ang. Mountain Terrain Bike) to nazwa roweru, którego przeznaczeniem jest jazda po trudnym terenie. Nasz ranking rowerów elektrycznych obejmuje również takie produkty. Przeznaczone są one na przykład do poruszania się po górskich ścieżkach bądź też szlakach leśnych.

Ranking rowerów elektrycznych MTB

Rowery elektryczne trekkingowe

Dla przykładu rower elektryczny trekkingowy męski jest przeznaczony do jazdy w zróżnicowanych warunkach. Długie wycieczki wymagają zawsze solidnych komponentów. Nasz ranking rowerów elektrycznych uwzględnił wyłącznie takie rowery trekkingowe, które mają świetne podzespoły

Rower składak elektryczny

Rower składak elektryczny to także lekki rower. Elektryczny pojazd tego typu można bez problemu wziąć ze sobą w podróż i schować w bagażniku.

Wyczynowy rower elektryczny

Wyczynowy rower elektryczny musi być przede wszystkim wytrzymały. Dzięki temu możliwe jest wykonywanie nawet najtrudniejszych akrobacji i jazda po trudnym terenie.

Rower elektryczny retro

Rower elektryczny retro to gratka dla miłośników klasyki. Sprawdź, co oferuje nasz ranking rowerów elektrycznych w kwestii tych z najbardziej klasycznym wyglądem.

Najczęstsze pytania o rowery elektryczne:

Ile kosztuje rower elektryczny?

Tanie rowery elektryczne kosztują około kilku tysięcy złotych, a cena najdroższych rowerów elektrycznych nierzadko sięga kwoty dwudziestu tysięcy złotych.

Ile waży rower elektryczny?

Waga rowerów elektrycznych uzależniona jest między innymi od tego, jaki jest to typ pojazdu. Dla przykładu rower składak elektryczny może ważyć poniżej dwudziestu kilogramów.

Jaką moc mają rowery elektryczne?

Z założenia najszybszy rower elektryczny będzie miał również największą moc. Moc pojazdów mieści się zwykle w granicach 250 – 500 wat. Można jednak znaleźć model o mocy 1000W.

Czy warto kupić rower elektryczny?

Z całą pewnością warto zaopatrzyć się w dobry rower elektryczny. Jest on nie tylko ekologiczny, ale również bardzo wygodny. Dodatkowo ma funkcję klasycznego pedałowania.

Wyróżnione i polecane rowery elektryczne w

Podsumowując, rowery elektryczne to produkty, które są nieocenione zarówno w mieście, jak i podczas jazdy na trudnym terenie. Warto zaopatrzyć się w opisywane pojazdy choćby z przyczyn zdrowotnych. Wspomaganie jazdy za pomocą napędu elektrycznego pozwala zrelaksować się w sytuacji, gdy użytkownik stracił siły do dalszego pedałowania. W klasyfikacji, którą udostępniliśmy, wzięliśmy pod uwagę wyłącznie takie pojazdy, które spełniają wszelkie normy jakościowe, a także są całkowicie bezpieczne. Są to bowiem rowery sprawdzonych marek. Rower elektryczny jest również nieoceniony przy dalekich wycieczkach. W takich sytuacjach zmęczenie przestaje być jakimkolwiek problemem. Pamiętaj również o tym, że rowery elektryczne wcale nie muszą kosztować sporo. Przekonaj się, co przedstawia nasz ranking jednośladów i wybierz produkt dla siebie.

Aktualizacja rankingu czerwiec 2024

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *